Zpět

Ing. Petr Šrámek

Finanční kontrolor

Je mi 35 let a jsem rodilý Prachatičan. Pracuji jako finanční controller.  Jsem ženatý a mám dvě malé děti, které aktuálně naplňují většinu mého volného času. Rád s rodinou vyrážím na výlety do přírody po okolí, rádi navštěvujeme historické a církevní památky. Mám rád svoje město především pro jeho historii a krásu.

Body z programu mě blízké:

Finanční podpora porodného občanům města

Aktuálně je nulová finanční podpora pro nově narozené děti občanů města Prachatice. Přitom Jihočeský kraj schválil jako jednu z hlavních priorit koaliční strany KDU-ČSL podporu porodného ve výší až 5.000 Kč na narozené dítě. Jediné dvě podmínky, které musí být splněny, jsou tyto – obec musí pořádat Vítání občánků, na které si zažádá kraj o finanční podporu, a za druhé občané s dětmi se tohoto Vítání občánků musí zúčastnit. 

Rozšíření počtu kontejnerů na tříděný odpad- např. na kov

Jen potvrzuji, že na sídlišti (ulice Česká, Náměstí Přátelství a okolí) by bylo určitě žádoucí zvýšit počet kontejnerů na tříděný odpad, jako jsou kovy či sklo. Pokud je nejbližší kontejner několik set metrů (až 500 m od bydliště), pak se mnoho lidí na třídění tohoto odpadu vykašle.